Lime ekşi, yuvarlak ve parlak yeşil narenciye meyvelerindendir. C vitamini, antioksidanlar ve diğer besinler açısından zengin olduğu herkesçe bilinmektedir. Anahtar lime (Citrus aurantifolia), İran lime’ı (Citrus latifolia), Key lime (Citrus glauca) ve kaffir lime (Citrus hystrix) gibi birçok lime türü vardır. Bu türlerin her birinin kendine has özellikleri vardır. Örneğin, key lime, daha yaygın olan İran türünden daha küçük, daha asidik ve daha aromatiktir.

Misket limonu besinlerle yüklü olduğu için bağışıklığınızı güçlendirmeye, kalp hastalığı risk faktörlerini azaltmaya, böbrek taşlarını önlemeye, demir emilimine yardımcı olmaya ve sağlıklı cildi desteklemeye yardımcı olabilir.

Yaz Boyunca Cildinizi Besleyerek Koruyun

Lime, sağlıklı cildi teşvik edebilecek çeşitli özelliklere sahiptir. Mesela cildinizi sıkı ve güçlü tutan bir protein olan kolajen yapmak için gerekli olan C vitamini bakımından yüksektir. Orta boy lime (67 gram), bu besin için günlük ihtiyacın %20'sinden fazlasını sağlar. Örneğin, 4.000'den fazla kadında yapılan bir araştırma, daha fazla C vitamini tüketenlerin yaşlandıkça daha düşük kırışıklık ve kuru cilt riskine sahip olduğunu bulmuştur.

Diğer yandan limon, yaşa bağlı cilt değişiklikleriyle mücadeleye yardımcı olabilecek antioksidanlarda yüksektir. Oksidatif stres, vücudunuzdaki serbest radikaller ve antioksidanlar arasındaki dengesizlikten kaynaklanan bir durumdur. Erken yaşlanma belirtilerine yol açabilir. Bir fare çalışması, bir narenciye içeceği içmenin, örneğin kırışıklıkları azaltarak ve kolajen üretimini artırarak bu belirtilerin bazılarını olumlu yönde etkilediğini buldu.

Fresh36.com’un Lime’ları, geleneksel tarım yöntemleri uygulanarak, detaylı toprak analizleri gerçekleştirilen bahçelerden toplanmıştır. Meyve ve sebzelerdeki en büyük tehlike olan ''pestisitlere'' karşı bağımsız laboratuvar analizlerinden geçirilmiştir. Soğuk zincir koşullarında sizlere sunulmuştur.