Kivi, C vitamini açısından yüksek olduğunu duymuş olabilirsiniz, ancak bunun yanında inanılmaz bir besin profiline sahiptir. Bunun yanı sıra makula dejenerasyonunu ve nihayetinde görme kaybını önlemeye yardımcı olur.

Kivi, zeaksantin ve lutein (veya “ göz” vitamini) içerir. Bu iki bileşik, antioksidanlarla aynı işlevi görür ve gözleriniz için gerekli bir besin olan A vitamininin oluşmasına yardımcı olur. Ayrıca retinalarımıza zarar verebilecek fazla ışığı emerler ve gözü katarakt ve diğer gözle ilgili hastalıklardan korurlar. Sağlıklı bir sinir sistemi, en yüksek sinir konsantrasyonunu içeren ve esasen gözün iletişim merkezi olan retinanız üzerinde olumlu etkilere sahip olabilir. Kivi ayrıca, sinir sistemini destekleyen ve dolayısıyla gözlerin sağlıklı çalışmasını destekleyen temel bir besin olan iyi miktarda bakır içerir. 

Organik kivilerimiz, geleneksel tarım yöntemleri uygulanarak, detaylı toprak analizleri gerçekleştirilen bahçelerden toplanmıştır. Meyve ve sebzelerdeki en büyük tehlike olan ''Pestisitlere'' karşı bağımsız laboratuvar analizlerinden geçirilmiştir. Toplanmasını takip eden 36 saat içerisinde, soğuk zincir koşullarında sizlere sunulmuştur.


kivi c vitamini zeaksantin lutein organik göz