Kalp Sağlığını Düzenleyin

Galya kavunları kalp sağlığını iki şekilde iyileştirmeye yardımcı olur. Yüksek diyet lifi seviyeleri ile vücuttaki LDL veya kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olurlar ve bu da ateroskleroza karşı koruma sağlar. Ayrıca, vazodilatör görevi gören yüksek potasyum içeriği nedeniyle kan basıncınız düşürülebilir, bu da koroner kalp hastalığı geliştirme veya felç/kalp krizi geçirme şansınızı azaltır.

Sindirim Sistemine Yardımcı Olur

Diyet lifi, özellikle Galya kavunlarının yüksek olduğu pektin gibi çözünür lifler, dışkınızı toplamanıza ve kabızlığı ve diğer gastrointestinal sorunları ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, çözünür lif sizi tok hissettirerek aşırı yeme olasılığını azaltır ve diyet yapan insanlara yardımcı olur.

Bağışıklığı Artırır ve Kanser Riskini Azaltır

Galya kavunları, bağışıklık sistemini uyaran C vitamini ve antioksidan görevi gören A vitamini, karotenoidler ve biyoflavonoidler gibi birçok besinle doludur, böylece vücudunuzu hastalıklardan korur. Brezilyalı araştırmacılardan oluşan bir ekip, Brezilya Tıbbi ve Biyolojik Araştırmalar Dergisi'nde, yukarıda bahsedilen flavonoidler ve besinler gibi bileşenlerin kansere neden olabilecek serbest radikalleri ortadan kaldırdığını veya nötralize ettiğini bulan bir çalışma yayınladı. Araştırmaya göre, Galya kavunları, akciğer, ağız, kolon ve meme kanseri riskini azaltmakla doğrudan bağlantılı organik bileşikler içerir.


kalp sağlığı antioksidan bağışıklık sindirim diyet